ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

۱- ثبت شرکت در آلمان GmbH ( با مسئولیت محدود )
۲- عضویت رسمی در اتاق بازرگانی آلمان
۳- حمایت و پشتیبانی مستقیم از وزارت بازرگانی آلمان
۴- مشاوره تخصصی و همراهی مترجم در تمامی اقدامات ثبت شرکت
۵- اعتبار دائم شرکت ثبتی بدون نیاز به تمدید سالیانه
با ثبت شرکت در آلمان ، سهامداران شرکت از ویزای تجاری مولتی ( شینگن ) برای ۲۷ کشور اروپایی برخوردار خواهید شد.

فرم های ثبت شرکت در آلمان برای افزایش سرمایه گذاران خارجی

هرکسی می تواند یک شرکت تجاری را در آلمان تأسیس کند، بدون توجه به ملیت یا محل اقامت.
در آلمان قوانین خاصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد، هم چنین، کم ترین میزان سرمایه گذاری در آلمان برای موسسان خارجی شرکت ها نیاز می باشد که قصد شروع یک تجارت را در این کشور دارند.
سرمایه گذاران خارجی می توانند از میان فرم های قانونی متفاوت برای شروع تجارت در آلمان، یکی را انتخاب کنند. شرکت های ثبت شده هم می توانند برای تأسیس یک دفتر کاری در آلمان اقدام کنند.
ویژگی های محکم و قطعی برای انتخاب فرم قانونی، عموماً عملکرد مورد نظر سرمایه گذاران، تعهد و شرایط مالیاتی هستند.
ساختار اولیه ی همه ی فرم های شرکتی، در قانون تصریح شده است که قابل پیش بینی بودن و اطمینان قانونی را فراهم می کند. شرایط قانونی یکسانی برای سرمایه گذاران خارجی و بومی وجود دارد.

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

طبق قوانین مهاجرتی و اقامت بلند مدت کشور آلمان شما میتوانید اقامت کشور آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان برای سهامداران و مدیر عامل شرکت بدست آورید. مدت زمان انجام کار از ابتدا تا دریافت ویزای اقامت ۵ تا ۶ ماه می باشد. سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شرکت نوع مسئولیت محدود ( GmbH ) و افتتاح حساب بانکی شرکتی ۲۵٫۰۰۰ یورو می باشد و برای راه اندازی شرکت سهامی خاص ( AG ) به سرمایه ۵۰٫۰۰۰ یورویی احتیاج می باشد.

برای ورود به کشور آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری شما باید یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی ارائه دهید که برنامه کار ۳ سال آینده شرکت خود را توضیح دهید، شرکت ما در زمینه آماده سازی طرح توجیهی اقتصادی شمارا در این زمینه یاری می نماید.

ثبت شرکت در آلمان GmbH ( مسئولیت محدود )

در آلمان به شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود، که دست‌کم با سرمایه ۲۵٬۰۰۰ یورو ایجاد می‌شوند GmbH گفته می‌شود. دولت آلمان برای رونق دادن بازار چند سال پیش قانونی تصویب کرد تا بتوان با سرمایه اولیه ۱ یورو نیز شرکت با مسئولیت محدود مبتدی راه اندازی کرد. شرکت های با مسئولیت محدود تا رقم سقفی سرمایه اولیه مسئول هستند. به همین خاطر در خیلی قرارداد ها طلبکاران ضمانت های گسترده تری تقاضا میکنند… از جمله سند ملک و غیره.

عبارت GmbH که پس از نام شرکت نوشته می‌شود بیانگر این است که این شرکت یک شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد. GmbH در واقع حروف اول عبارت Gesellschaft mit beschränkter Haftung است که به معنی شرکت با مسئولیت محدود است. در این نوع از شرکت‌ها رسما باید دو شریک وجود داشته‌باشد (یک نفره هم امکان دارد) و ممکن است متعلق به یک شرکت سهامی‌عام باشد.

راه های زیادی برای ورود به بازار آلمان وجود دارد. کمپانی های درحال گسترش خارجی، معمولاً راه اندازی یک شرکت تابعه یا یک دفتر شعبه را برمی گزینند. در هر دو صورت، دستورالعمل راه اندازی سریع و موثر است و فقط به چند گام مشخص شده، نیاز دارد.
یک شرکت تابعه، یک شرکت خودگردان است که توسط یک کمپانی دیگر راه اندازی و به طور کامل کنترل می شود (کمپانی والد). دستورالعمل راه اندازی با تشکیل یک کمپانی شروع می شود و با ثبت شدن، خاتمه می یابد.
کمپانی های خارجی، معمولاً گزینه ی مسئولیت های محدود خصوصی را برای تشکیل شرکت های تابعه ی بومی انتخاب می کنند.
یک دفتر شعبه، بخشی از سازمان کمپانی های مرکزی را تشکیل می دهد. اگرچه یک دستورالعمل تشکیلاتی کاربردی نیست، فقط ثبت شعبه لازم است.

تابعیت در آلمان

راه “آلمانی شدن” آسان نیست. شرط اول این است که هر فرد هشت سال در آلمان زندگی کند. شرایط دیگری هم وجود دارد تا کسی بتواند تابعیت ‌این کشور را بدست بیاورد.
در حال حاضر ۳ / ۱۵ میلیون نفر با پیشینه‌ی مهاجرتی در آلمان زندگی می‌کنند، یعنی حدود ۶ / ۱۸٪ از کل جمعیت ۸۲ میلیونی این کشور. اکثر قریب به اتفاق – حدود ۹۶ ٪- این افراد در مناطق قدیمی آلمان و عمدتاّ شهر های بزرگ مثل برلین، اشتوتگارت و فرانکفورت ساکن‌اند و تنها ۴ ٪ -حدود ۶۰۰ هزار نفر- در آلمان شرقی سابق زندگی می‌کنند. نزدیک به نیمی از خارجی‌های آلمان – ۳ / ۷ میلیون نفر- هنوز تبعه‌ی این کشور نشده‌اند. در این میان حدود یک‌چهارم از آنها کسانی هستند که در آلمان متولد شده‌اند. بر اساس آمار منتشره، از هر سه کودک زیر پنج سال در سراسر آلمان، یکی دارای پیشینه‌ی مهاجرتی است.

ملیت مهاجران

حدود ۶۲ ٪ مهاجران را اتباع کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند. ترکیه با ۲ / ۱۴ ، روســــیه ۴ / ۹ و لهستان با ۹ / ۶ درصد، بیشترین تعداد مهاجران ‌آلمانی را تشکیل می‌دهند.
ده درصد مهاجران حتی تحصیلات ابتدایی را هم تمام نکرده‌اند
آمار و ارقام رسمی نشان می‌دهند که مهاجران در مقایسه با افراد آلمانی، از سطح سواد پائین‌تر و مهارت‌های شغلی محدودتری برخوردارند. میزان بی‌کاری در بین ‌آنها بیشتر است و بسیاری از آنها فاقد هرگونه مهارت لازم برای امرار‌معاش هستند. در مقابل تعداد مهاجرین کارگر، نسبت به آلمانی‌های کارگر، دو برابر است. طبیعتاً تعداد کارمندان خارجی در آلمان کمتر است. آنها عمدتاً در بخش صنعت و بازرگانی فعال‌اند یا هتل و رستوران دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت و دریافت اقامت کشور آلمان می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید. ۰۲۱۸۸۳۲۳۸۶۸

شرکت مشاوران بین الملل پارس تاکان